Nasza profesja składa się z kilku etapów. Niektóre z nich są obowiązkowe podczas każdej uroczystości, inne zaś uzależnione są od preferencji pary młodej. Jednakże każdy dzień w tym zawodzie wymaga od nas dużej kreatywności i otwartości na nowe pomysły. Ważna jest także pogoda ducha i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka.

 1. Przygotowania

Ten etap pracy obejmuje ubieranie się państwa młodych i rozpoczyna reportaż z dnia ślubu. Zazwyczaj najpierw pokazujemy pana młodego, któremu świadek wraz z rodzicami pomagają się przygotować. Później udajemy się do panny młodej. Coraz częściej nagrywamy także jej wizytę u kosmetyczki i u fryzjera. Ubieranie zazwyczaj odbywa się w domu lub np. w pokoju hotelowym, jeśli wesele jest poza miejscem zamieszkania. 

2. Droga do kościoła

 Ta część reportażu w dużej mierze uzależniona jest od okoliczności. Zazwyczaj młodzi jadą do ślubu samochodem, chociaż zdarza się także, że świątynia jest na tyle blisko, że najlepiej dojść do niej na nogach. Podczas drogi do kościoła można napotkać na bramy weselne, które stanowią dobry materiał do filmu i zdjęć. Nasi reportażyści podążają krok w krok za parą młodą. W tym dniu są niemalże jak cień - nie czujesz go, ale wiesz, że jest..

4. Ślub

Jest kulminacją wydarzeń i najważniejszym momentem dla większości par. To właśnie z powodu ślubu zgromadzili się wszyscy goście i bez względu na to, czy jest to uroczystość świecka czy kościelna, ma ona symboliczne znaczenie. Dlatego też konieczne jest właściwe uchwycenie każdej chwili tak, aby na długie lata pozostała w pamięci. Jeżeli chodzi o zdjęcia to bardzo ważne jest tutaj oświetlenie, przestrzeń,architektura i uśmiechnięte twarze pary młodej. W filmie natomiast kluczowe znaczenie odgrywa nagłośnienie i dyskretność operatora. Oferujemy instalację rejestratora dźwięku, który z łatwością uwieczni słowa przysięgi. Jeśli bierzemy ślub kościelny, to warto uprzedzić księdza o obecności fotografa i kamerzysty. Dzięki temu unikniemy nieprzewidzianych sytuacji..

5. Przyjęcie weselne

Miejsc, w których organizowane są wesela jest bardzo wiele. Dodatkowo każde z nich ma nieco inną specyfikę, co wiąże się z pewnymi możliwościami lub ograniczeniami. Aczkolwiek dla wprawnego reportażysty nie ma takiej sytuacji, z której nie da się wybrnąć. Dlatego też przed przyjęciem staramy się poznać miejsce, w którym będziemy pracować. Podczas zabawy głównymi bohaterami są państwo młodzi, jednakże dbamy o to, aby w reportażu nie zabrakło żadnego z gości. Dodatkowo ustalamy z parą młodą punkty kulminacyjne przyjęcia tj. pierwszy taniec, tort, podziękowania dla rodziców, oczepiny, zabawy weselne itp. Bacznie obserwujemy przebieg wydarzeń i wyłapujemy najlepsze momenty.

6. Sesja plenerowa

Najczęściej na zdjęcia w plenerze umawiamy się w tygodniu. Taka sesja trwa kilka godzin i wykonanie jej podczas ślubu jest dość trudne. Głównie ze względu na brak czasu, ale również z tego powodu, że każda panna młoda musi wrócić na wesele w czystej sukni ślubnej. Jednakże zdarza się, że państwo młodzi chcą wykonać mini sesję w trakcie trwania przyjęcia weselnego. Oczywiście przy odrobinie pomysłowości wszystko jest możliwe. Do takich ujęć można zaprosić także świadków i rodziców.

7. Montaż filmu i obróbka zdjęć

Po wykonaniu pracy, polegającej na zgromadzeniu materiału, zabieramy się do stworzenia produktu finalnego, jakim są zdjęcia i film. Czekają nas długie godziny, podczas których będziemy kreować wasze wspomnienia. Wybieramy najlepsze ujęcia, poprawiamy ich jakość, retuszujemy itp. Ze zgromadzonego materiału filmowego przygotowujemy produkcję filmowo-dokumentalną, w której znajdą się najważniejsze momenty z waszego ślubu. Po zakończeniu prac nagrywamy materiał na eleganckie  pendrive w ozdobnych opakowaniach lub na życzenie klienta wypalamy płyty DVD i BD-R.

8. Przygotowanie fotoksiążki lub albumu ze zdjęciami

Do takich projektów wybieramy najlepsze fotografie. Stały kontakt z Wami poprzez strefę klienta pomaga nam stworzyć album, który w pełni zadowoli Wasze oczekiwania. W zależności od ustaleń, tworzymy zbiór zdjęć z sesji plenerowej lub z całego wesela. Dbamy o to, aby na zdjęciach znaleźli się wszyscy goście, a cały album opowiadał historię tego dnia. 

 

Chcesz się do wiedzieć, co możemy dla Ciebie zrobić!