Na sesję najlepiej umówić się na kilka dni po uroczystościach. Oczywiście taką sesję można zrealizować również w późniejszym terminie np. po powrocie z podróży poślubnej. Wykonanie pełnej sesji w dniu ślubu jest bardzo trudne. Można zrobić kilka ciekawych ujęć np. w okolicy sali weselnej lub z wykorzystaniem samochodu ślubnego, ale mimo tego dobrze jest zaplanować sesję na inny dzień niż ten, w którym odbywa się wesele. Najważniejsze jest, aby była ładna pogoda. 

 10 rzeczy, które warto zabrać na sesję plenerową

Sesję plenerowa zazwyczaj trwa kilka godzin. Zdjęcia najczęściej wykonuje się w kilku miejscach, choć dobrze wybrać jedno urokliwe miejsce, wtedy lepiej spożytkować czas na zdjęcia a nie na dojazdy. Dodatkowo nie wystarczy ubranie tylko sukni ślubnej i garnituru, przydają się również inne atrybuty.

 

 1. Pełen strój ślubny

Na sesję plenerową Państwo Młodzi ubierają się w strój z dnia ślubu. Fryzura panny młodej powinna być trwała, a makijaż nieco mocniejszy. Wszystko po to, aby dobrze wypaść na zdjęciach. Jeśli podczas ślubu para nie zdecydowała się na mocniejszy akcent, to od tego właśnie jest sesja plenerowa. Panna Młoda może założyć kolorowe buty lub pomalować usta czerwoną szminką. Pan Młody może dla odmiany założyć garnitur np. z drugiego dnia wesela.

 2. Welon

Jest to atrybut wielu panien młodych. Welon bardzo dobrze wychodzi na zdjęciach, więc jeśli go masz, to koniecznie zabierz go na sesję.

  

 3. Bukiet ślubny

Wykorzystanie żywych kwiatów podczas sesji jest dobry pomysłem. Jeśli bukiet ślubny nie przetrwał do tego dnia, to warto kupić coś innego np. pojedynczą różę.

 4. Akcesoria do makijażu

Sesja może trwać kilka godzin, więc dobrze jest mieć przy sobie podstawowe kosmetyki, które pozwolą nam utrzymać nienagannym makijaż. Warto wziąć ze sobą również lakier do włosów.

 5. Okulary przeciwsłoneczne i inne gadżety

Ujęcia w okularach przeciwsłonecznych i z wykorzystaniem różnego rodzaju atrybutów (np. kapeluszy, hawajskich łańcuchów itp.) wychodzą bardzo ciekawie. Dlatego też, jeśli masz w domu takie gadżety, to weź je na sesję plenerową.

 

 6. Ręcznik

Jeśli planujecie sesję w wodzie lub na plaży, to dobrze mieć ze sobą ręcznik.

 7. Coś na przebranie

Zmoczone stroje najlepiej jest zdjąć. Dlatego weź ze sobą dodatkowy strój.

 8. Wodę lub inny napój

Podczas kilku godzinnych zdjęć pragnienie dopada wszystkich. Dobrze jest mieć ze sobą butelkę wody.

 9. Trampki lub inne sportowe buty

Pary, które marzą o kilku ujęciach bardziej na luzie, mogą zabrać ze sobą obuwie sportowe. Na pewno się przyda.

  

 10. Dobry humor

Sesja zdjęciowa to dobra zabawa. Nowożeńcy zazwyczaj czują się znacznie swobodniej niż podczas wesela. Dodatkowo panny młode cieszą się, że mogą jeszcze raz założyć suknię ślubną, choć zdania są podzielone.

 

Chcesz się do wiedzieć, co możemy dla Ciebie zrobić!